Co leczymy

Dr Aleksandra Szlachcic – doświadczony dermatolog

Dr Aleksandra Szlachcic to lekarz dermatolog o ogromnym doświadczeniu zawodowym i wysokich, stale rozwijanych kompetencjach. W swojej praktyce medycznej sięga po najnowsze osiągnięcia medycyny i techniki. W obszarze jej zainteresowań znajdują się m.in. badanie i leczenie zmian skórnych, diagnozowanie w kierunku nowotworów skóry, a także przeszczepy włosów.

Lasery w praktyce dermatologicznej

Dr Aleksandra Szlachcic od kilkunastu lat wykorzystuje w swojej pracy lasery różnego typu. Służą one do usuwania zmian skórnych oraz do wykonywania zabiegów poprawiających kondycję skóry.

Laser CO2 stosowany jest do usuwania niewielkich zmian typu brodawki, znamiona barwnikowe, włókniaki, kaszaki, grudki perliste i inne rodzaje narośli skórnych.

Zabieg z użyciem lasera CO2 polega na wysuszeniu zmiany, która następnie usuwana jest w sposób naturalny. Dzięki temu na skórze nie pozostają blizny, zabieg najczęściej też nie wymaga powtarzania.

Laser frakcyjny CO2 używany jest głównie do niwelowania blizn różnego pochodzenia, np. potrądzikowych, pooperacyjnych i pourazowych oraz do wygładzania rozstępów. Ponadto z urządzenia tego korzysta się w celu usuwania przebarwień i plam starczych. Znakomicie sprawdza się także w zabiegach wykonywanych w celu regeneracji i odmładzania skóry.

Działanie lasera frakcyjnego CO2 polega na głębokim oddziaływaniu na skórę właściwą, która regenerując się pobudza tworzenie się nowego kolagenu. W efekcie tego blizny stają się płytsze i gładsze, a skóra jędrna, o zdrowym kolorycie.

Laser Nd:Yag stosowany jest głównie do usuwania zmian naczyniowych. Służy do zamykania zarówno naczynek płytkich, leżących pod skórą, jak i do głębszych zmian żylnych. Urządzenie to wykorzystywane jest także do leczenia trądziku różowatego oraz do usuwania przebarwień.

Podczas zabiegu laserem Nd:Yag wiązka światła wnika w skórę i po zetknięciu się z hemoglobiną zamienia się w ciepło, w wyniku czego naczynia zostają zamknięte.

Lasery to nowoczesne urządzenia, które w wielu obszarach skutecznie zastąpiły noże chirurgiczne. Działają bezdotykowo, co zapobiega ryzyku zakażeń, pozwalają też na szybki powrót do normalnej aktywności.

Diagnozowanie zmian skórnych

Do oceny znamion barwinkowych na skórze wykorzystywane są urządzenia umożliwiające ich bezinwazyjne badanie. Są to dermatoskop i wideodermatoskop, które pozwalają skutecznie i szybko diagnozować nowotwory skóry dzięki możliwości sprawdzenia charakteru zmian.

Badania skóry głowy i przeszczep włosów

Badanie skóry głowy jest przeprowadzane w sposób nieinwazyjny dzięki użyciu trichoskopu. Pozwala on ocenić rodzaj skóry i włosów oraz ich stan. Dzięki temu możliwe jest ustalenie przyczyn pojawiających się problemów i ustalenie najlepszego sposobu leczenia.

Przeszczep włosów wykonywany jest z zastosowaniem technologii S.A.F.E.R. Polega ona na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawczego, a następnie wszczepienie ich w rejon ubytków. Zabieg jest mało inwazyjny i pozwala na szybki powrót do codziennej aktywności.