Czy warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

mezoterapia igłowa

Jeśli chodzi o zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które przynoszą widoczne rezultaty, to bez wątpienia najczęściej wybieranym jest mezoterapia. Możemy ją wykonać w celu poprawy ukrwienia i ogólnej kondycji skóry, która jest widoczna gołym okiem. Używając kremów i innych produktów odżywcze substancje są wprowadzone tylko na wierzchu skóry. W przypadku mezoterapii dostarczamy skórze cennych składników, nawet w najgłębszych warstwach, co jest o wiele korzystniejsze i zapewnia bardziej widoczne rezultaty.

Jakie efekty daje nam mezoterapia igłowa

Mezoterapia twarzy i mezoterapia głowy przede wszystkim pozwala zdecydowanie poprawić ukrwienie, co w przypadku skóry głowy przyspiesza porost włosów oraz sprawia, że zdecydowanie mniej wypadają, a w przypadku skóry twarzy pozwala na spłycenie zmarszczek i poprawę kolorytu. Jest to bardzo ważne, bo twarz jest narażona na słońce przez co traci swoje nawilżenie, w okresie zimowym natomiast poziom nawilżenia spada, kiedy przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach. Zabieg więc sprawdzi się każdej osobie, która pragnie poprawić swój ogólny wygląd i dogłębnie nawilżyć swoją skórę.

Osoby, które muszą zrezygnować z zabiegu

Zabieg mezoterapii twarzy i głowy nie jest jednak dla wszystkich. Klika bowiem chorób całkowicie go wyklucza. Nie mogą się na niego decydować osoby, które cierpią na nowotwór, a także te zmagające się z cukrzycą. Jeśli chodzi o inne przeciwwskazania, to przede wszystkim wszelkie infekcje skórne i ranki, a także przyjmowanie niektórych leków z podkreśleniem tych przeciwzakrzepowych.

Na zabieg mezoterapii igłowej nie powinny się decydować osoby, które karmią piersią, a także panie w ciąży.Zabieg staje się także ryzykowny w przypadku kobiet, które zażywają antykoncepcje. W przypadku chorób, które leczone są antybiotykami najlepiej zapytać specjalistę, który będzie wykonany zabieg, czy minął wystarczający czas, od zakończenia zażywania antybiotyków do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii.

Najważniejszy jest wywiad

Mezoterapia igłowa głowy czy twarzy, to bezpieczny zabieg pod warunkiem, że w czasie wywiadu z lekarzem, który go poprzedza powiemy całą prawdę. Nie możemy ukrywać żadnych chorób, a także takich kwestii jak przyjmowanie leków czy ciąża, nawet ta bardzo wczesna. Dla własnego dobra należy powiedzieć specjaliście wszystkie kwestie zgodnie z prawdą, bo tylko w ten sposób rezultaty zabiegu będą zadowalające i zabieg będzie w pełni bezpieczny. Niech to specjalista oceni czy bez przeszkód można owy zabieg wykonać u nas i czy efekty jakie dzięki temu osiągniemy będą dla nas wystarczające.

Mezoterapia jeśli nie cierpimy na którąś z wyżej wymienionych dolegliwości może okazać się bardzo pomocna i zapewnić nam zdecydowaną poprawę wyglądu. Jest to bowiem sposób na wprowadzenie wszystkich drogocennych składników w głąb skóry, co w domu byłoby niemożliwe do wykonania. Jest to więc doskonały sposób na odmłodzenie skóry i zdecydowaną poprawę jej kondycji nie tracąc czasu ani pieniędzy na drogie kremy, które nie dadzą aż tak dobrego efektu.